Jumpei Kakinuma

Dyrektor Generalny ITOCHU Corporation

Dyrektor Generalny, ITOCHU Corporation (Spółka Akcyjna) Oddział w Polsce, Wiceprezydent Związku Pracodawcow Shokokai (Japońska Izba Gospodarcza w Polsce).

Jumpein Kakinuma urodził się w Tokio w Japonii. Ukończył studia na Uniwersytecie w Tokio, gdzie uzyskał dyplom licencjata w dziedzinie ekonomii. Uczestniczył również w kursach przeznaczonych dla kadry zarządzającej w Columbia Business School w Nowym Jorku. Posiada również Japoński Uprawnienia Meteorologiczne.

W swej karierze biznesowej przez 30 lat zajmował się projektami inwestycyjnymi i komercyjnymi w sektorze ropy naftowej i gazu oraz w branży telekomunikacyjnej. Był dyrektorem biznesowym ds. treści mobilnych w  NTT DoCoMo, oraz kierował Departamentem ds. projektów zakładowych w ITOCHU Corporation. Był również dyrektorem biura ITOCHU w Brazylii i CEO ITOCHU w Meksyku.Dyrektor Generalny Działu Badań i Public Relations w ITOCHU Corporation zdobył również szerokie doświadczenie w w relacjach z sektorem publicznym na arenie międzynarodowej.