Łukasz Dziewanowski

Dyrektor Zarządzający ESA logistika Polska (Hitachi Transport System)

Łukasz Dziewanowski ma blisko 20 lat doświadczenia w branży logistycznej. Karierę rozpoczął w roku 2003 w Wincanton Polska, a w roku 2006 przejął odpowiedzialność za nadzór nad przetargami w pionie logistyki kontraktowej spółki DB Schenker.

Specjalizuje się w strategicznym zarządzaniu łańcuchem dostaw i jego optymalizacji, dla szeregu zróżnicowanych produktów i branż, zwłaszcza w zakresie logistyki magazynowej, z której wywodzi swe korzenie. Dużo satysfakcji czerpie z kreowania niestandardowych rozwiązań w ograniczonym czasie, promując szczególnie automatyzację procesów.

Z ESA logistika związany jest od 2011 roku. Przez ponad 8 lat jako Dyrektor Operacyjny odpowiadał za podstawową działalność firmy, zwłaszcza za współtworzenie strategii jej rozwoju i tworzenie środowiska sprzyjającego wzrostowi sprzedaży, poprzez budowę zespołu ekspertów oraz optymalnego systemu współzależności pomiędzy poszczególnymi produktami. Dyrektorem Zarządzającym spółki ESA logistika w Polsce został w lipcu 2021 roku.