Wataru Takahashi

Partner Associate Deloitte

Wataru Takahashi jest Partnerem w warszawskim biurze Deloitte Polska, gdzie kieruje Grupą ds. obsługi spraw japońskich. Z Deloitte związany jest od 2014 roku. Do jego obowiązków należy profesjonalna obsługa japońskich firm i zapewnianie im wsparcia w ramach formułowania globalnej strategii i inwestowania na rynkach zagranicznych.

Wataru rozpoczął swoją karierę w 2000 roku w japońskiej firmie produkującej osprzęt medyczny. Posiada bogate doświadczenie w dostawie innowacyjnych technologii osprzętu medycznego oraz kreowaniu rynku dla takich produktów, a także innych obszarów biznesowych w Japonii i Rosji. Doświadczenie zawodowe zdobywał na różnych stanowiskach, począwszy od przedstawiciela handlowego, poprzez kierownika ds. planowania medycznego, następnie kierownika ds. marketingu międzynarodowego, aż do głównego przedstawiciela na terytorium WNP.

Dd 2011 do 2014 roku Wataru pracował dla japońskiej firmy handlowej, zarządzając projektami na rynkach Europy i Rosji. Zajmował się strategiami wchodzenia na rynek, planowaniem rozpoczęcia i prowadzenia działalności między innymi w branży motoryzacyjnej.

Wykształcenie i kwalifikacje zawodowe

  • Dyplom w zakresie polityki międzynarodowej i ekonomii,
  • MBA w Henley Business School, Wielka Brytania, 2009-2010